5. Sınıf Öğrencilerinden Anlamlı Eylem…

İlköğretim 5. sınıf öğrencilerimiz STK’lar ile ilgili PYP sorgulama üniteleri kapsamında bir eylem başlatmışlar. Benim çok hoşuma gitti bu girişimleri ve 5. sınıf öğrencilerimizden iki öğrenciyle (Ece Biryan ve Seda Bahadırlar) konuşarak eylemleri hakkında bilgi aldım. Kendilerinin aktardığı bilgileri sizlerle paylaşacağım:

“İbrahim Betil Gambiya’ya gitmiş ve döndükten sonra oradaki insanlara yardım etmek için Sen-De-Gel Gambiya adlı bir dernek kurmuş. Bizler de ünite sonuçladırma konusu olarak bir STK’ya destek olmak istiyorduk. Bu şekilde bir derneğe yardım etmeyi uygun bulduk. Cuma günü okulumuzda yapılacak olan Sanat Şenliği’nde bir kermes düzenleyeceğiz ve takı, kek, pasta, börek, limonata, kitap ayracı gibi şeyler satarak elde ettiğimiz gelirin tamamını Sen-De-Gel derneğine bağışlayacağız.”

Öğrencilerimizin bu girişimine destek olmak ve ben ne yapabilirim diye kendileriyle konuştuğumda; “stant hazırlığımıza yardımcı olabilir, o gün kermes sırasında bizim yanımızda olabilirsiniz” dediler.

4 Mayıs Cuma günü okulumuzda (Adapazarı ENKA Okulları) yapılacak olan Sanat Şenliği’ne katılma imkanınız olursa bu kermese katılıp siz de bu eyleme katkıda bulunabilirsiniz. Katılma şansınız yoksa doğrudan Sen-De-Gel derneğiyle iletişime geçebilir, bağışta bulunabilirsiniz.

Desteklemeniz dileğiyle…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s